Про компанію

Якою має бути сівалка для пропашних культур?

Точне дотримання відстані між насінням в рядку, стабільно витримана глибина посіву і висока продуктивність - основні вимоги професіоналів до сівалок точного висіву.

Для посіву кукурудзи, соняшнику найбільш популярні дводискові сошники, які дають можливість добре провести посів як по оранці, так і по мінімальній обробці грунту. При посіві ж цукрових буряків домінує класичний анкерний сошник. (Опубліковано в №1.2010г.)

За принципом роботи висівних апаратів сівалки для пропашних культур діляться на три типи:

 • механічні
 • пневматичні (вакуумні)
 • пневматичні (позитивного тиску)
 • Механічні

  Підпружинений пальцевий апарат підбирає по одній зернині і в процесі обертання пальців викладає його на конвеєрну смужку елеваторного типу, а далі через зернопроводи в посівну борозну.

  Рекомендована швидкість до 8 км / год. Великий насіннєвий бункер (70 л) зменшує час простою сівалки і компенсує низьку продуктивність. Для змащення механізму потрібне постійне додавання до насіння графіту.

  Вакуумні

  За допомогою розрідженого повітря насіння кріпиться до отворів висівного диску. Диск має два чистика з індивідуальним налагодженням.

  Фотосенсор перевіряє більше точність захоплення, ніж точність висіву насіння. Система вимагає точних налаштувань і гомогенного насіння (розмір і форма насіння однакові). Небажані високі швидкості і нерівні поверхні (слід уникати). Чистики і ущільнення - зношувані частини.

  Позитивного тиску

  Працює з вентилятором, який створює надлишковий тиск. Висівний диск має наскрізні лунко-подібні отвори, в які в передкамері потрапляє кілька насінин одночасно. При обертанні диску лунка підходить до форсунки зі стисненим повітрям і за рахунок різниці тисків в лунці залишається лише одна насінина, решта повертається в передкамеру. Універсальний диск здійснює висів усіх фракцій культури, регулюється за допомогою повітряної заслонки на насіннєвому ящику.


  У Німеччині проведено незалежне дослідження якості посіву сівалками трьох типів.

  Умова: сівалки обладнані двухдисковими сошниками
  Культура – кукурудза
  Сорт Padrio (KWS), маса 1000 насінин – 310 г
  Швидкість посіву 6, 8 и 10 км/год.

  У межах досліду контролювались:

 • точність дотримання інтервалів між насінинами в рядку
 • кількість подвійних насінин
 • кількість пропущених насінин


 • При швидкості 6 км / год сівалки позитивного тиску і механічна показують найкращий результат. При підвищенні швидкості до 10 км / год відхилення у сівалки позитивного тиску зростає на 3,1 мм, тоді як у механічної практично в два рази - на 13,4 мм. У вакуумної сівалки стабільно високе відхилення на всіх швидкостях.

  При швидкості 8 км / год найкращі показники має механічна сівалка, при підвищенні швидкості всього на 2 км / год показник різко зростає до 2,9%. Кількість подвійних насінин у сівалки позитивного тиску при 6 і 10 км / год не перевищує 1%, але при 8 км / год є найвищим серед сівалок. Вакуумна сівалка займає середнє положення при всіх швидкостях.

  За пропусками насінин механічна сівалка має найгірші показники на всіх швидкостях - максимально 3,5% невисіяних насінин при 8 км / год. У сівалки позитивного тиску на цій же швидкості взагалі відсутні пропуски, досягаючи лише 0,3% при 10 км / год. Відсоток пропущених насінин у вакуумній сівалці коливається від 0,7 до 1,5.

  Висновок:

  За результатами аналізу лідером є сівалка позитивного тиску, показавши найкращі результати при найвищій швидкості 10 км / год. При швидкості 6 км / год вакуумна сівалка разом з сівалкою позитивного тиску знаходяться приблизно в рівних умовах, тоді як у механічної в три рази вище відсоток пропущених насінин. При 8 км / год у сівалки позитивного тиску 1,3% подвійних насінин, але більше пропусків у вакуумної (1,5%) і механічної (3,5%) сівалок виводять її на перші позиції.

  Олександр Мирненко,
  ТОВ «КЕТ Україна»

  Джерело: http://www.zerno-ua.com/?p=8124

  Більш детальна інформація про посівну і грунтообробну техніку представлена в розділі Посівна техніка.

  до всіх новин

  інші Новини

  23.05.2022

  Цеппелін долучився до Гуманітарного фонду Ferrexpo перерахувавши від Zeppelin International AG 10000 євро.
  дізнатись більше

  20.05.2022

  Підтримуємо один одного!
  дізнатись більше

  03.05.2022

  Дизельні генератори Cat® в наявності на складі!
  дізнатись більше

  24.04.2022

  Зі святом Великодня!
  дізнатись більше
  перейти до всіх новин